پاور بانک ارزان، آیا ارزشش را دارد؟

پاور بانک ارزان یکی از مواردی است که به دلایل زیر بهتر است سراغش نروید:

1. طول عمر پایین

طول عمر پاور بانک کاملا به کیفیت باطری‌های آن بستگی دارد و باطری های با کیفیت قیمت بالایی دارند. به همین دلیل شرکت‌های بی نام و نشان از سلول باطری بی کیفیت استفاده می‌کنند تا قیمت نهایی پاوربانک پایین بیاید و به همین دلیل عمر پاوربانک ارزان بسیار پایین‌تر از پاوربانک‌های با کیفیت است.

به طور مثال برند شناخته شده انکر از سلول‌های باطری پاناسونیک در پاوربانک‌های خود استفاده می‌کند که از بهترین‌های بازار هستند و طول عمر بسیار خوبی دارند.

سلول های باطری با کیفیت پاناسونیک در یک پاوربانک انکر

2. امکان صدمه به گوشی یا خود پاوربانک

پاوربانک‌های با کیفیت از انواع مدارهای الکترونیکی ایمنی استفاده می‌کنند که از پاوربانک و همچنین گوشی حفاظت می‌کنند. مدارهایی برای جلوگیری از اتصال کوتاه، داغ شدن و یا تخلیه بیش از حد.

مدارهای متعدد حفاظتی یک پاوربانک از برند معتبر راوپاور

همچنین پاور بانک ممکن است دود کرده و حتی آتش بگیرد. استفاده از سلول باطری ارزان و بی کیفیت احتمال این نوع صدمات را افزایش می‌دهد. به همین دلیل پاور بانک ارزان واقعا ارزشش را ندارد.

3. احتمال تقلب

پاوربانک‌هایی که در فرودگاه و یا ترمینال توسط دست فروش‌ها فروخته می‌شوند کاملا ممکن است تقلبی باشند.

یک پاوربانک تقلبی

راه حل

پاوربانک‌های با ظرفیت بالا (مثلا 20000 یا 30000) و از برندهای با کیفیت، قیمت بالایی دارند و ممکن است این قیمت بالا شما را به سمت برندهای ناشاخته و بی کیفیت ببرد. ولی پیشنهاد ما این است که برای کاهش قیمت، پاوربانک با ظرفیت پایین ولی از برندهای شناخته شده بخرید. 

مثلا یک پاوربانک 10000 برای اکثر افراد کاملا کافی است و بجز موارد خیلی خاص (مثلا مسافرت طولانی مدت در طبیعت)، نیاز به پاوربانک بزرگ و گران قیمت نخواهید داشت. پس به جای خرید از برندهای ناشناخته، ظرفیت پاوربانک را کاهش دهید. در مطلب “بهترین پاوربانک 10000 بازار بهترین پاوربانک‌های 10000 از برندهای معتبر را معرفی کرده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *