تبدیل پاور بانک معمولی به فست شارژ؛ چرا این کار منطقی نیست؟

پاور بانک دارای بخش‌های متنوعی است که با توجه به توان آن (سرعت پاور بانک) باید دارای ویژگی مناسب باشد. پاور بانک‌های سریع نیاز به سلول باطری مناسب دارند و یکی از عوامل محدود کننده سرعت پاور بانک، باطری آن است.

سلول های باطری پاور بانک

افزایش سرعت شارژ باطری باعث داغ شدن آن می‌شود و اگر باطری قابلیت تحمل این گرمای اضافی را نداشته باشد، باد کرده و دود می‌کند. به همین دلیل باید مطمئن شوید که سلول‌های باطری پاور بانک شما قابلیت تحمل این توان اضافی را دارند.

مورد بعدی مدارهای الکترونیکی پاور بانک است که برای توان خاصی طراحی شده‌اند و به همین دلیل افزایش میزان توان ورودی و خروجی آنها، می‌تواند به قطعات الکترونیکی پاور بانک صدمه بزند.

همچنین این مدارهای پاور بانک به صورت هوشمند با توجه به قابلیت شارژ گوشی میزان توان ارسالی به آن را تنظیم می‌کنند. پس عملا باید تمام مدارهای پاور بانک معمولی عوض شوند تا تبدیل به فست شارژ شود.

مدارهای پاور بانک

مورد بعدی ویژگی‌های حفاظتی پاور بانک استاندارد هستند که در حفاظت از گوشی گران قیمت شما و همینطور خود پاور بانک دارای اهمیت هستند.

ویژگی های حفاظتی یک پاور بانک استاندارد

پس با توجه به این موارد پیشنهاد ما این است به جای تبدیل پاور بانک معمولی به فست شارژ، یک پاور بانک فست شارژ مدرن و استاندارد تهیه کنید. برای آشنایی با بهترین پاور بانک‌های فست شارژ می‌توانید مطلب کامل “بهترین پاور بانک فست شارژ” را مطالعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *