آیا شارژ همزمان پاوربانک و گوشی کار درستی است؟

شارژ همزمان پاور بانک و گوشی

در واقع غیرممکن است پاور بانک به صورت همزمان هم خودش شارژ شود و هم گوشی را شارژ کند. اتفاقی که در این حالت می‌افتد به این صورت است که پاور بانک ابتدا گوشی را شارژ می‌کند و پس از کامل شدن شارژ گوشی، خود پاور بانک شارژ می‌شود.

شارژ گذرا یا همزمان چیست؟

به شارژ همزمان گوشی و پاور بانک شارژ گذرا یا Pass Through گفته می‌شود که فقط تعداد کمی از محصولات برندهای بزرگ از آن پشتیبانی می‌کنند. پس اگر نیاز به قابلیت شارژ گذرا دارید حتما قبل از خرید پارو بانک این مورد را چک کنید.

تکنولوژی شارژ گذرا برای افرادی مناسب است که از گوشی خود زیاد استفاده می‌کنند و وقتی به خانه برمیگردنند باید هم گوشی و هم پاور بانک را در زمان کمی شارژ کنند.

شارژ گذرا یا Pass Through

آیا شارژ همزمان پاور بانک و گوشی ایمن است؟

به صورت کلی بله، ولی ایرادات زیر به هر حال وجود دارند:

  • کاهش سرعت شارژ گوشی؛ معمولا پاور بانک ها اجازه شارژ گذرا با سرعت بالا را نمی‌دهند و به همین دلیل احتمالا سرعت شارژ گوشی کاهش پیدا خواهد کرد.
  • گرم شدن پاور بانک؛ با وجود اینکه هنگام شارژ همزمان باطری پاور بانک نقشی در شارژ ندارد، به دلیل عبور جریان الکتریسیته از مدارهای پاور بانک، آن بخش از پاور بانک کمی گرم خواهد شد. این گرما در طولانی مدت می‌تواند باعث کاهش عمر باطری‌های پاور بانک شود.
  • اتلاف انرژی الکتریسیته؛ به دلیل تلف شدن انرژی پاور بانک گرم می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: بهترین پاور بانک

نتیجه گیری

با وجود اینکه شارژ همزمان را می‌توان “امن” طبقه بندی کرد ولی به هر حال این کار به پاوربانک فشار وارد می‌کند. به همین دلیل بهتر است به صورت مرتب از شارژ همزمان گوشی و پاور بانک استفاده نکنید و این قابلیت را فقط برای مواقع ضروری نگه دارید.

همچنین بهتر است پاور بانک را در داخل کیف و یا زیر وسیله دیگری قرار ندهید تا پاور بانک گرم نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *