چرا پاور بانک دیر شارژ میشود؟

پاوربانک در حقیقت یک باطری بزرگ است و به همین دلیل منطقی است که شارژ شدنش زمان زیادی نیاز داشته باشد. ولی باز هم دلایلی هستند که می‌توانند این زمان را افزایش دهند که در ادامه معرفی می‌کنیم:

1. استفاده از شارژر ضعیف

شارژر ضعیف (مثلا یک آمپر) می‌تواند زمان مورد نیاز شارژر شدن پاوربانک را چندین برابر کند. به خصوص اگر پاوربانک دارای ضرفیت بالا (مثلا 20000 یا 30000) باشد که این زمان واقعا طولانی می‌شود.

راه حل:

شارژر فست شارژ با کیفیت تهیه کنید که برای این مورد دو برند باسئوس و یوسمز را پیشنهاد می‌کنیم که هم کیفیت خوبی دارند و قیمت آنها نسبتا منطقی است. سعی کنید حداقل شارژر 20 وات بخرید (البته این مورد را در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم)

یک شارژر 65 وات برند باسئوس با دو خروجی 220 ولت و 4 خروجی توان USB

2. فست شارژ نبودن خود پاوربانک

بسیاری از پاوربانک‌ها فست شارژ نیستند و به همین دلیل شارژ فرقی نمی‌کند از شارژر سریع برای شارژ کردن آنها استفاده کنید یا شارژر معمولی.

کلا تکنولوژی فست شارژ ارزان نیست و پاوربانک‌های فست شارژ حدود دو برابر پاوربانک‌های معمولی قیمت دارند. به همین دلیل بسیاری از افراد پاوربانک معمولی می‌خرند و بعدا دچار مشکل زمان شارژ می‌شوند.

راه حل:

متاسفانه برای این مشکل راه حلی جز خریدن یک پاوربانک فست شارژ وجود ندارد.

3. کابل بلند و بی کیفیت

یک دلیل دیگر برای کند شارژ شدن پاوربانک استفاده از کابل‌های طولانی و نازک است. این کابل‌ها بخشی از انرژی را در مسیر تلف می‌کنند و به همین دلیل شارژ شدن پاوربانک با سرعت کمتری انجام می‌شود.

راه حل:

از کابل کوتاه، ضخیم و با کیفیت بالا استفاده کنید. پیشنهاد ما برندهایی مانند تسکو، باسئوس و یوسمز است که هم کیفیت خوبی دارند و هم قیمت منطقی.

کابل‌های با کیفیت یوسمز که از شارژ 65 واتی پشتیبانی می‌کنند

4. داغ شدن پاوربانک

پاوربانک وقتی داغ می‌شود با سرعت پایینتری شارژ می‌شود. البته داغ شدن بیش از حد می‌تواند به پاوربانک صدمه بزند و به همین دلیل بهتر است به پاوربانک داغ شده خیلی فشار وارد نکنید.

منابع: cygnett, sunsaver

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *