چرا پاور بانک دیر شارژ میکند؟

مهمترین دلایل دیر شارژ کردن پاوربانک عبارتند از:

1. کابل بلند و با کیفیت پایین

اصلی‌ترین دلیل کند شارژ کردن پاوربانک کیفیت پایین کابل و طول زیاد آن است، به طوری که بخش بزرگی از توان پاوربانک در راه رسیدن به گوشی به صورت گرما تلف می‌شود.

کابل‌های ارزان قیمت دارای ضخامت سیم پایینی هستند و مقاومت الکتریکی این سیم نازک کیفیت شارژ کردن پاور بانک را پایین می‌آورد.

راه حل:

از کابل کوتاه و با کیفیت بالا استفاده کنید. برندهایی مانند تسکو، باسئوس و یوسمز هم کیفیت خوبی دارند و هم قیمت منطقی و به همین دلیل پشنهاد میکنیم یک کابل کوتاه و با کیفیت از این برندها بخرید.

یک کابل پاوربانک با کیفیت از برند باسئوس

2. عدم اتصال مناسب کابل و پاور بانک

این مشکل زمانی پیش می‌آید که یا انتهای متصل شونده کابل صدمه دیده باشد و یا پورت خروجی پاور بانک. برای امتحان کردن این ایراد وقتی شارژ به کندی انجام می‌شود، موقعیت کابل و پاوربانک را تغییر دهید، زمان شارژ را اندازه بگیرید و ببینید تغییری دیده می‌شود یا خیر.

همچنین این ایراد می‌تواند از کثیف شدن پورت پاوربانک و یا انتهای کابل باشد، برای حل این مشکل با یک گوش پاک کن و یا دستمال کوچک محل‌های اتصال را پاک کنید.

راه حل:

برای حل شدن مشکل می‌توانید کابل را عوض کنید ولی اگر مشکل حل نشود مجبور به تعمیر (یا تعویض) پاور بانک خواهید شد. باز هم پیشنهاد میکنیم یک کابل با کیفیت از برندهای یوسمز، باسئوس و یا تسکو بخرید.

3. ضعیف شدن خود پاور بانک

معمولا پس از 2-3 سال استفاده (در مورد پاور بانک با کیفیت)، ضعیف شدن پاور بانک به خوبی دیده می‌شود و پس از 4-5 سال باطری خود پاوربانک آنقدر ضعیف می‌شود که عملا مجبور می‌شوید پاور بانک نو بخرید. این کاهش تدریجی ظرفیت باطری پاور بانک طبیعی است و اصولا خاصیت باطری همین است که بعد از تعداد مشخصی شارژ و تخلیه ظرفیت اولیه را نداشته باشد.

اگر پاور بانک ارزان قیمت خریداری کنید احتمالا این کاهش ظرفیت بسیار سریع‌تر (مثلا بعد از یک سال) دیده خواهد شد.

راه حل:

متاسفانه باید پاور بانک جدید بخرید.

منابع: huawei, quora

4 دیدگاه دربارهٔ «چرا پاور بانک دیر شارژ میکند؟»

 1. سلام خستە نباشید ببخشید پاور بانک من گوشی رو تا 50 درصد شارژ میکنە فقط. بعد پنجادیگە شارژ نمیشە میتونید راهنمایی کنید؟ ممنون

  1. سلام و وقتتون بخیر، لطفا به این سوالها جواب بدین:
   1. ظرفیت و مدل پاوربانک و مدل گوشیتون رو بفرمایید
   2. پاوربانک رو چه زمانی خریدین و چقدر ازش استفاده کردین؟
   3. سرعت شارژ کردن گوشی هم خیلی کم شده یا فقط مشکل کامل شارژ نکردنه؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *