در آینده باز هم به پاور بانک نیاز خواهیم داشت؟

همه ما منتظر پیشرفت اساسی در تکنولوژی باطری‌ها هستیم و اینکه گوشی یک هفته شارژ داشته باشد یک آرزوی دور از دسترس به نظر می‌رسد.

در چند سال گذشته استفاده و نیاز ما به تجهیزات دیجیتال، دائم در حال افزایش بوده است. به طور مثال 15 سال پیش ما فقط یک گوشی ساده، همراه خود داشتیم که معمولا چندین روز شارژ داشت. ولی الان یک گوشی پر مصرف داریم به همراه احتمالا ساعت هوشمند، هدفون‌ بی سیم، تبلت و مودم همراه. همه این تجهیزات در حال خالی کردن باطری خود هستند و معمولا خیلی سریع باید به فکر شارژ مجدد آنها بود. این تعداد وسیله همراه و پوشیدنی دیجیتال نیاز ما به تامین انرژی الکتریسیته به صورت همراه را افزایش می‌دهد و فعلا تنها راه حل منطقی این مسئله استفاده از پاوربانک است.

در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به آینده بازار پاوربانک‌ها و پاسخ به این سوال که آیا در آینده نزدیک از دست این موجودات دوست داشتنی ولی سنگین خلاص خواهیم شد؟

چه اتفاقی افتاده که این روزها شارژ گوشی‌ها به سرعت تمام می‌شود؟

همه ما روزهایی را به یاد داریم که فقط یک گوشی همراه خود داشتیم که چندین روز شارژ داشت و به راحتی باطری آن خالی نمی‌شد. ولی بعد همه چیز با آیفون شروع شد که یک صفحه نمایش بسیار بزرگ، با کیفیت و پرمصرف داشت. بعد از آیفون هم گوشی‌های اندروید مشابه وارد بازر شدند که همگی صفحات نمایش بزرگ داشتند. این صفحات بزرگ نوع و روش کارکرد ما با گوشی‌ها را تغییر دادند، به طوریکه دیگر فقط برای زنگ و اس ام اس از گوشی استفاده نمی‌کردیم. محتوای چند رسانه‌ای، بازی‌های با کیفیت، صفحات وب و پیامرسان‌ها وارد میدان شده و شروع کردند به خالی کردن شارژ گوشی‌های ما. کم کم همه شروع کردند به چرخیدن در اینستاگرام و سایر پیامرسان‌ها و دیدن ویدئوها، عکس‌ها و خواندن متن.

همه ما با این تصویر ناراحت کننده آشنا هستیم، گوشی شما در حال خاموش شدن است، به سرعت یک شارژر پیدا کنید!

آینده به چه صورت خواهد بود؟

جواب ساده این است که بیش از حالا به شارژر و پاوربانک نیاز خواهیم داشت.

اینکه تکنولوژی باطری‌ها در حال پیشرفت است کاملا درست می‌باشد ولی نیاز ما به الکتریسیته همراه با سرعت بیشتری در حال رشد است. تا چند سال پیش نیازی نبود باطری ساعتمان را شارژ کنیم، ولی الان نیاز است. تعداد هدفون‌های بی‌سیم بسیار کم‌تر از الان بود، ولی فعلا اکثر هدفون‌ها بی‌سیم هستند و نیاز دارید آنها را هم شارژ کنید. علاوه بر اینها مچ‌بندهای سلامتی هم هستند. به طور کلی تکنولوژی تجهیزات دیجیتال پوشیدنی به سرعت در حال رشد است و این رشد، نیاز ما به پاوربانک‌ها را افزایش می‌دهد، پس در آینده نزدیک انتظار نداشته باشید تقاضا برای پاوربانک‌ها کاهش پیدا کند.

تجهیزات پوشیدنی مختلف که نیاز به شارژ شدن دارند و استفاده از آنها دائما در حال افزایش است

حجم بازار پاوربانک‌ها

اطلاعاتی که توسط grandviewresearch در مورد حجم بازار منتشر شده است نشان می‌دهد بازار پاوربانک‌ها در چند سال گذشته دائما در حال افزایش بوده و حداقل تا سال 2027 در همین روند ادامه خواهد بود. همچنین طبق این بررسی در سال 2027 بیشترین میزان فروش مربوط به پاوربلانک‌های با ظرفیت 8001 تا 20000 میلی آمپر ساعت خواهد بود و پس از آن ظرفیت های 3001 تا 8000 و بیش از 20000 قرار دارند. بخش کوچکی از بازار نیز به پاوربانک‌های با ظرفیت زیر 3000 میلی آمپر ساعت اختصاص خواهد داشت.

رشد بازار پاوربانک‌ها تا سال 2027

نتیجه‌گیری

با توجه به اینکه تجهیزات الکترونیک پوشیدنی دائم در حال افزایش هستند نیاز ما به پاوربانک‌ها روز به روز افزایش خواهد یافت و در آینده نیز این وسایل همراه ما خواهند بود. همچنین پیشبینی حجم بازار پاوربانک‌ها نیز این افزایش تقاضا را نشان می‌دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *